Z jakich akcesoriów pomocniczych korzystają glazurnicy?

Z jakich akcesoriów pomocniczych korzystają glazurnicy?

Praca glazurnika wymaga skompletowania sporego ekwipunku pozwalającego mu podjąć się wykonania każdego typu zleceń. Narzędzia do glazury powinny być tak dobrane, aby umożliwiły glazurnikowi obróbkę różnego rodzaju „płytek". Akcesoria glazurnicze bez problemu poradzą sobie z cięciem, obróbką i układaniem terakoty, gresu, klinkieru, czy mozaiki szklanej. Prace te można wykonać zarówno narzędziami ręcznymi, jak i profesjonalnymi, nowoczesnymi elektronarzędziami. Zobaczmy więc, z jakich akcesoriów pomocniczych korzystają glazurnicy?

Coś do cięcia i obróbki

W przypadku obróbki płytek ceramicznych czy też terakoty potrzebne są różnego rodzaju narzędzia, które pozwolą dociąć na miejscu u klienta płytki ściśle pod wymiar, niwelując ryzyko uszkodzenia materiału spowodowane np. złym dopasowaniem twardości ostrza do rodzaju materiału. Do cięcia i obróbki glazurnicy używają m.in. frezarek, otwornic, przecinarek elektrycznych. Prace glazurnicze prowadzone są z użyciem mieszarek do zapraw, czy też wibratorów rolkowych. 

 

Coś do mierzenia

Układanie płytek, glazury i terakoty nie byłoby możliwe bez użycia nowoczesnych miar, poziomic, które pozwalają wytyczyć właściwą płaszczyznę ułożenia płytek czy to podłogowych, czy ściennych. Dużym uznaniem w dziedzinie narzędzi do poziomowania płytek cieszą się tzw. systemy poziomowania płytek, dzięki którym konieczność wykonania poprawek praktycznie niebliska jest zeru. Do przytrzymywania płytek glazurnicy używają różnego rodzaju chwytaków i szczypiec, a idealne rozłożenie płytek zapewniają tzw. krzyżyki.

Coś do nakładania

Skoro mamy za sobą omówione akcesoria do układania i przycinania płytek pora przyjrzeć się akcesoriom glazurniczym służącym nakładaniu zapraw i klejów. Do tego celu używane są różnego rodzaju pace. Do nakładania zaprawy stosuje się pace proste i zębate, które umożliwiają precyzyjne nakładanie zaprawy, a rodzaj „zębów” na pacy podpowiada, do jakiego rodzaju kleju i wielkości płytek będzie najlepsza dana paca. Do kładzenia fug zaleca się używanie pac gumowych, które ze względu na wysoką elastyczność zapewniają najlepsze wykończenie płytek.

Co jeszcze przydaje się w pracy glazurnika?

Nie można mówić o profesjonalizmie firmy glazurniczej, która nie dba o sposób przechowywania używanych na co dzień w pracy narzędzi. Niejako uzupełnieniem zestawów glazurniczych są różnego rodzaju skrzynie narzędziowe, kątowniki i piony, jak również młotki do szalunków czy znaczniki. Skrzynie w pracy glazurnika to podstawowy ekwipunek, który odpowiednio doposażony będzie gwarantem wykonania usługi na bardzo wysokim poziomie w maksymalnie krótkim czasie. Zawsze na etapie wyboru firmy glazurniczej dobrze jest się przyjrzeć „warsztatowi pracy”, jakim dysponuje dana firma. Jej różnorodność i wysoka jakość produktów świadczyć będzie o wysokiej staranności prowadzonych prac, rzetelności i wiedzy merytorycznej.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl