Układanie płytek. Jak chronić kolana przed otarciami?

Układanie płytek. Jak chronić kolana przed otarciami?

Praca w tak zwanej „wykończeniówce” nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często specjaliści, którzy zajmują się układaniem płytek, skarżą się na ból kolan oraz na otarcia. Długotrwałe nadwyrężenie może prowadzić do powstania poważnych chorób. Konieczne jest zatem stosowanie rozwiązań ochronnych. W jaki sposób najlepiej chronić kolana przed otarciami podczas pracy?

Skąd biorą się otarcia?

Otarcia kolan są jednymi z najczęstszych dolegliwości, z którymi zmagają się osoby pracujące na kolanach np. podczas układania płytek. Powstają one w wyniku zetknięcia się skóry z twardą lub szorstką powierzchnią. Zazwyczaj otarcia nie są zbyt groźnie ani bolesne. Zdarza się jednak, że podczas długotrwałej pracy dochodzi do głębszych otarć – wówczas może pojawić się nawet delikatne krwawienie. W takim przypadku, kiedy dana osoba cały czas pracuje, nie jest możliwe wyleczenie warstwy skóry, co może prowadzić do bardzo bolesnych odczuć. W niektórych sytuacjach konieczna jest konsultacja lekarska oraz zwolnienie z pracy do czasu, aż rany się wygoją. W celu uniknięcia takich nieprzyjemnych sytuacji warto stosować środki ochrony, które zabezpieczają kolana przed otarciami.

W jaki sposób chronić kolana przed otarciami?

Najlepszą formą ochrony jest zastosowanie odpowiedniej odzieży roboczej lub innych elementów, które zabezpieczą kolana przed otarciami, czy obiciem. Jednym z chętnie wybieranych przez specjalistów rozwiązań są gumowe nakolanniki.

Jakie zalety ma to rozwiązanie? Nakolanniki wykonane z gumy przede wszystkim:

  • chronią nie tylko same kolana, ale także odzież,
  • przylegają idealnie do miejsca, w którym zostały założone,
  • nie zakłócają w żaden sposób komfortu pracy,
  • zabezpieczają kolana przed uszkodzeniami.

 

Gumowe nakolanniki mogą być wykorzystywane nie tylko podczas układania płytek, ale także podczas wszystkich prac remontowo-budowlanych, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia kolan. Zastosowanie wysokiej jakości gumy w procesach produkcyjnych sprawia, że nakolanniki są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie. Ponadto, jest to bardzo tanie rozwiązanie. Koszt zakupu to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Biorąc pod uwagę, że można z nich korzystać nawet przez kilka lat – nie jest to duży wydatek i każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl