Układanie płytek. Jak chronić kolana przed otarciami?
Układanie płytek. Jak chronić kolana przed otarciami?

Skąd biorą się otarcia?

 

Otarcia kolan są jednymi z najczęstszych dolegliwości, z którymi zmagają się osoby pracujące na kolanach np. podczas układania płytek. Powstają one w wyniku zetknięcia się skóry z twardą lub szorstką powierzchnią. Zazwyczaj otarcia nie są zbyt groźnie ani bolesne. Zdarza się jednak, że podczas długotrwałej pracy dochodzi do głębszych otarć – wówczas może pojawić się nawet delikatne krwawienie. W takim przypadku, kiedy dana osoba cały czas pracuje, nie jest możliwe wyleczenie warstwy skóry, co może prowadzić do bardzo bolesnych odczuć. W niektórych sytuacjach konieczna jest konsultacja lekarska oraz zwolnienie z pracy do czasu, aż rany się wygoją. W celu uniknięcia takich nieprzyjemnych sytuacji warto stosować środki ochrony, które zabezpieczają kolana przed otarciami.

 

W jaki sposób chronić kolana przed otarciami?

 

Najlepszą formą ochrony jest zastosowanie odpowiedniej odzieży roboczej lub innych elementów, które zabezpieczą kolana przed otarciami, czy obiciem. Jednym z chętnie wybieranych przez specjalistów rozwiązań są gumowe nakolanniki.

Jakie zalety ma to rozwiązanie? Nakolanniki wykonane z gumy przede wszystkim:

  • chronią nie tylko same kolana, ale także odzież,
  • przylegają idealnie do miejsca, w którym zostały założone,
  • nie zakłócają w żaden sposób komfortu pracy,
  • zabezpieczają kolana przed uszkodzeniami.

 

Gumowe nakolanniki mogą być wykorzystywane nie tylko podczas układania płytek, ale także podczas wszystkich prac remontowo-budowlanych, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia kolan. Zastosowanie wysokiej jakości gumy w procesach produkcyjnych sprawia, że nakolanniki są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie. Ponadto, jest to bardzo tanie rozwiązanie. Koszt zakupu to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Biorąc pod uwagę, że można z nich korzystać nawet przez kilka lat – nie jest to duży wydatek i każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl