Producent
Cena
-
od
do
Diamentowe tarcze do gresu, ceramiki i terakoty
Tarcze diamentowe do gresu czy ceramiki posiadają szerokie zastosowanie w pracach budowlanych oraz remontowych. Są one również niezastąpione w pracach glazurniczych. W każdym przypadku bardzo ważną rzeczą jest wybór tarcz o odpowiednich parametrach względem wykonywanej pracy. Do czołowych producentów tarcz do gresu należą marki Żbik, Nozar, Distar oraz Midhage.
Dbamy o to, żeby katalog produktów w naszym sklepie z narzędziami do glazury był zaopatrzony tak, aby każdy znalazł dokładnie to, czego potrzebuje. Nie inaczej sytuacja wygląda w dziale produktowym obejmującym diamentowe tarcze do gresu. Znajdą w nim Państwo urządzenia przeznaczone zarówno dla profesjonalnych glazurników, jak i te prostsze w obsłudze, przeznaczone do użytku w domowym zaciszu, niewymagające od użytkownika specjalnych kwalifikacji. Maszyny elektryczne o różnym przeznaczeniu pozwalają realizować nawet skomplikowane projekty z wykorzystaniem płytek podłogowych i ściennych.
Średnice i grubości tarcz Żbik, Nozar, Midhage
Nasza oferta tarcz diamentowych obejmuje produkty o zróżnicowanych parametrach i wymiarach, dzięki czemu można dostosować je do wymagań, jakie stawia cięcie i szlifowanie gresu, terakoty, glazury czy kamienia i metalu. Tarcze przeznaczone są do precyzyjnego cięcia wymienionych materiałów. Świetnie sprawdzają się zarówno w cięciu na sucho, jak i na mokro.
Duża różnorodność tarcz Żbik, Midhage oraz Nozar pozwala dopasować produkt dokładnie do potrzeb Klienta, niezależnie od rodzaju użytego materiału i parametrów. W sprzedaży mamy tarcze diamentowe o średnicy od 115 do 350 mm. W opisie każdego modelu znajdą Państwo również informacje o grubości tarczy, średnicy otworu mocującego i przeznaczeniu produktu.
Podstawowe zasady przycinania i układania płytek
Aby w pełni wykorzystać możliwości diamentowych tarcz do przycinania płytek, warto poznać podstawowe zasady układania glazury. Posadzkarze rekomendują, aby całe płytki układać w okolicy drzwi wejściowych, a płytki docinane za pomocą przecinarek elektrycznych lub ręcznych układać po przeciwnej stronie wejścia.
Kolejna zasada również dotyczy płytek cząstkowych. Sztuka budowlana zakłada, że płytki cząstkowe najlepiej układać w miejscach mniej widocznych — symetrycznie w stosunku do osi pomieszczenia.
Trzecia zasada mówi, że szerokość przecinanej płytki nie powinna być mniejsza niż połowa całej płytki. Dzięki temu docinanie i pasowanie płytek m.in. przy cokołach nie wpływa na pogorszenie stabilności posadzki oraz na system poziomowania płytek. Kierowanie się powyższymi wytycznymi powoduje, że podłoga ułożona w pomieszczeniu będzie się pięknie prezentowała, a obcinane kafelki nie zaburzą estetyki powierzchni.