Ręczne maszynki do cięcia płytek. Podstawowe informacje

Ręczne maszynki do cięcia płytek. Podstawowe informacje

Ręczne maszynki do cięcia płytek zaoszczędzają czas pracy przy remoncie łazienki i poprawiają jej efektywność. Sprzęt może mieć różną szerokość cięcia. Na rynku są dostępne różnorodne modele, dlatego najlepiej dopasować je do wielkości glazury, która jest przeznaczona do obróbki. Urządzenia znanych marek cechują się solidnym wykonaniem z dobrej jakości materiałów, a co za tym idzie wysoką wytrzymałością.

Zalety korzystania z ręcznej maszynki

Ręczna maszynka do cięcia płytek nosi również inne nazwy, takie jak: gilotyna, ręczna przecinarka do glazury, ręczna maszyna do cięcia glazury, czy po prostu maszynka do glazury. Urządzenie przydaje się w trakcie remontu lub budowy domu, bądź prostych prac glazurniczych w kuchni lub łazience. W przypadku płytek o małych i średnich rozmiarach najlepiej się sprawdzi gilotyna. Przecinarki ręczne mają mechanizm tnący, który pozwala na sprawne i szybkie wykonanie nacięcia i przełamania płytki. Sprzęt charakteryzuje się łatwością obsługi. Może go używać zarówno profesjonalny glazurnik jak początkujący użytkownik. Ręczne maszynki do cięcia płytek od dobrych producentów cechują się wysokimi parametrami technicznymi, pozwalające na efektywne prowadzenie prac. Są niezwykle wygodne w użyciu i bezproblemowe w transporcie.

Właściwości maszynek

Dzięki ręcznej maszynce do cięcia płytek szybka i wygodna praca nawet w niekorzystnych warunkach jest możliwa. Duża ilość modeli sprawia, że każdy może dopasować właściwą wersję dla siebie i swoich potrzeb. Przecinarki ręczne są stosunkowo mocne. W najsilniejszych modelach maksymalna moc łamacza może wynosić aż 1500 kg. Wykonawca może wykonywać pracę jedną ręką, co ułatwia łamanie płytek. Ręczne maszynki do cięcia płytek używane są nawet na profesjonalnych budowach, zwłaszcza w miejscach, gdzie trudno byłoby postawić mechaniczna przecinarkę. Dużym ułatwieniem na placach budowy jest zamontowanie kółek do podstawy przecinarki, by można ją było swobodnie ją przemieszczać.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl