Ręczna maszynka do cięcia płytek – idealna opcja dla amatora

Ręczna maszynka do cięcia płytek – idealna opcja dla amatora

Nawet nowoczesny i zadbany dom po kilku latach użytkowania potrzebuje gruntownego remontu. Niezbędne jest odświeżenie ścian, a czasami również wymiana płytek, które już się zniszczyły lub opatrzyły. Rosnące ceny materiałów oraz specjalistycznych usług remontowych sprawiają, że właściciele domów i mieszkań decydują się na samodzielne odświeżenie wnętrz. Jakie urządzenia do cięcia płytek będą odpowiednie przy amatorskich pracach?

Ręczna maszynka do cięcia płytek 

Docinanie płytek podłogowych i ściennych musi odbywać się przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Najlepsze do amatorskich prac glazurniczych są ręczne maszynki do cięcia płytek. Taki sprzęt zbudowany jest z koła tnącego, długiego ramienia i podstawy. Koło tnące służy do wykonywania nacięcia wzdłuż płytki, a ramię pomaga w jej przełamywaniu w wyznaczonej linii. Części te umieszczone są na podstawie, której gumowe elementy zapobiegają przesuwaniu się urządzenia podczas pracy. Ręczne maszynki są lekkie, wygodne i łatwe w obsłudze oraz bezproblemowe w transporcie. Jest to zatem dobre rozwiązanie jeśli przeprowadzany remont odbywa się na kondygnacjach, bez możliwości dotarcia na nie windą. Wysokiej klasy przecinarki ręczne mają też możliwość ciągłej obserwacji kółka tnącego, co ułatwia obróbkę płytek ceramicznych. Ponadto są ciche i nie generują dużych ilości pyłu. Są idealne do amatorskiego majsterkowania.

Parametry najlepszych przecinarek ręcznych

Na jakie parametry techniczne urządzenia należy zwrócić szczególną uwagę? Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić długość cięcia i budowę sprzętu. Długość cięcia decyduje o tym, jaki rozmiar płytki przetnie dana przecinarka. Najczęściej jest to 60 cm i taka długość jest wystarczająca przy amatorskich pracach glazurniczych, wykonywanych w domu. Istotna jest także budowa przecinarki – sprzęt może być wyposażony w jedną lub dwie prowadnice. Jedna zapewnia dużą sztywność urządzenia, dwie gwarantują dobrą widoczność linii cięcia, co wpływa na precyzyjność wykonywanych prac.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl