Dlaczego poziomuje się płytki?

Dlaczego poziomuje się płytki?

Perfekcyjne ułożenie glazury w łazience czy kuchni wydawałoby się trudnym zadaniem, z którym może poradzić sobie jedynie profesjonalista. Okazuje się jednak, że na rynku istnieją specjalne systemy wspomagające poziomowanie płytek, dzięki czemu ich układanie staje się niezwykle proste. Co daje poziomowanie płytek i czego użyć, aby mieć pewność, że są dobrze położone. Odpowiedzi na to pytanie szukają osoby, przed którymi stoi widmo remontu lub wykończenia domu. 

Nowoczesny system poziomowania płytek, czyli jaki?

Jeszcze do niedawna do poziomowania płytek używano jedynie krzyżyków. Osoby, które pracowały z tym elementem, zapewne przyznają rację, że trzeba było się natrudzić, aby całość wyglądała dobrze, a przede wszystkim była na jednym poziomie. Nic zatem dziwnego, że w poszukiwaniu lepszych rozwiązań, wymyślono kliny i klipsy do płytek, czyli bardziej profesjonalny system do poziomowania płytek. Sprawia on, że układanie płytek staje się o wiele prostsze i mniej czasochłonne. 

W skład nowoczesnych rozwiązań do poziomowania glazury wchodzą klipsy i kliny. Zadaniem tych pierwszych jest zachowanie odpowiednich odstępów między glazurą, a tych drugich - odpowiednie dociśnięcie jej do podłogi. Wspomniany system można wykorzystać do układania płytek na podłodze, ale także na ścianach, czy na schodach. Doskonale sprawdza się przy układaniu każdego materiału - zarówno tradycyjnej glazury, jak i tej wykonanej z grubego kamienia. 

Co daje takie rozwiązanie?

System do poziomowania płytek sprawia, że ich układanie poza ułatwieniem pracy sprawia, że płytki są równo położone, a w dodatku  nie przesuwają się podczas twardnienia kleju. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że glazura zostanie położona idealnie, bez żadnych odchyleń. Co więcej, system pozwala zadbać o to, aby późniejsza fuga była jak najmniejsza.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl