Tarcza do cięcia płytek łazienkowych – jaką wybrać?

Tarcza do cięcia płytek łazienkowych – jaką wybrać?

Wybór tarczy do cięcia płytek może wydawać się bardzo prosty, ale jednak takim nie jest. Aby uzyskać piękne ułożenie kafelek, musimy zakupić odpowiednią tarczę do ich cięcia. Sprawdź, czym powinieneś się sugerować przy jej kupnie.

Dlaczego warto kupić tarczę do cięcia płytek?

Estetykę całego pomieszczenia, jakim jest łazienka, możemy uzyskać dzięki dokładnemu rozplanowaniu płytek. Nieumiejętnie przycięte kafelki na podłodze czy ścianie potrafią skutecznie zepsuć efekt. Piękne i dobrze dobrane do pomieszczenia płytki to nie wszystko, grunt to prawidłowe przycinanie ich w trakcie układania. Niepożądane odpryski i mało estetyczny wygląd kafelek może być spowodowanym nieprawidłowo dobraną tarczą do cięcia.

Tarcza diamentowa

Większość specjalistów jest w tej kwestii zgodna – tarcza diamentowa sprawdza się najlepiej przy cięciu płytek ceramicznych. Na rynku dostępne są tarcze o wielu średnicach i grubościach. Tarcza diamentowa przystosowana jest właśnie do precyzyjnego cięcia takich materiałów, jak: gres, ceramika czy terakota. Posiada strukturę, która zapewnia długą żywotność ostrza. W dodatku cechuje się dużą wytrzymałością na obciążenia i pozwala na szybkie cięcie płytek, dzięki czemu unikniemy wszelkich nieestetycznych uszczerbień. Podsumowując, zapewnia ona najwyższą jakość cięcia.

Jak wybrać odpowiednią tarczę?

Tarczę do cięcia powinniśmy wybierać zgodnie z jej przeznaczeniem. Mamy do wyboru: tarczę z bieżnią ciągłą, segmentową ze specjalnymi segmentami oraz segmentową bez szczelin, a więc uniwersalną, którą można stosować do każdego rodzaju materiału w sytuacjach doraźnych. Pierwszy rodzaj będzie jednak najlepszy do płytek ceramicznych, czyli takich, które najczęściej znajdują się w łazienkach. Wśród tarcz diamentowych wyróżnić możemy te przeznaczone do pracy na sucho i na mokro. Uniwersalny wymiar średnicy otworu mocowania wynosi 22,23 mm, a grubość tarczy do cięcia nie powinna przekraczać 3 mm.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl