Przyklejanie płytek parapetowych

Przyklejanie płytek parapetowych

Przy układaniu płytek parapetowych należy pamiętać o kilku zasadach. To ważne, aby ich przestrzegać, ponieważ tylko w ten sposób uzyskamy estetyczną i poprawnie wykonaną pracę.

Wybór płytek i zaprawy klejowej

Na sam początek wybierzmy płytki dobrej jakości, które będą trwałe i wytrzymałe. To jest podstawa do otrzymania pięknych płytek parapetowych. Później jest nieco trudniej, efekt końcowy zależy bowiem głównie od naszej pracy. Kolejnym ważnym zakupem jest kupno odpowiedniej zaprawy klejowej. Do płytek parapetowych najlepsza będzie taka, która ma właściwości mrozoodporne i wykazuje dużą elastyczność. Ponadto powinna zapobiegać powstawaniu przebarwień i być wyjątkowo szczelna z uwagi na warunki, które musi wytrzymać. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele produktów do układania czy fugowania płytek, a także narzędzia do glazury.

Przyklejanie płytek krok po kroku

Przyklejanie płytek parapetowych powinno wykonywać się w temperaturze od 5 do 25 stopni. Należy pamiętać o naczelnej zasadzie przy układaniu płytek na jakimkolwiek podłożu: powierzchnia powinna być czysta i zagruntowana. Zwiększy to przyczepność kleju do płytek. Wiele doświadczonych glazurników radzi także, aby kupować wszystkie nam potrzebne akcesoria i narzędzia od jednego producenta, wtedy będziemy wiedzieć, że na pewno dobrze się ze sobą łączą. Każdą zaprawę klejową przygotowujemy według instrukcji podanej na opakowaniu. Następnie przechodzimy do przyklejania płytek, odstępy między nimi powinny wynosić minimalnie 6 milimetrów. Każda płytka powinna być posmarowana dokładnie klejem za pomocą pacy zębatej, również w podłoże należy wetrzeć klej. Tylko w ten sposób uzyskamy trwałe i szczelne połączenie. Spoinowanie wykonuje się zazwyczaj po upływie doby od nałożenia płytek. Sprawi to, że będą one bardziej odporne na mróz i odbarwianie. 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl