Przecinarka do glazury - ręczna czy elektryczna?

Przecinarka do glazury - ręczna czy elektryczna?

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych modeli przecinarek do glazury. Wyróżniamy przede wszystkim przecinarki ręczne i elektryczne. Oba modele znajdują zarówno profesjonalne zastosowanie, jak i wykorzystywane są do użytku domowego. Warto więc zastanowić się, w jakich sytuacjach lepiej sprawdza się przecinarka ręczna, a kiedy lepiej postawić na elektryczną.

Ręczna przecinarka do glazury

Ręczne przecinarki do glazury do najprostsze maszyny do cięcia. Zarówno ich konstrukcja, jak i obsługa są stosunkowo proste. Z uwagi na niewielkie rozmiary, narzędzie może być wykorzystywane zarówno do samodzielnego użytku remontowego, jak i przez fachową firmę. Ręczne przecinarki do glazury są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Na rynku można znaleźć modele przecinarek do cięcia paneli podłogowych oraz PCV. Najczęściej w urządzeniach tego rodzaju maksymalna grubość cięcia wynosi ok. 12 mm. Standardowe przecinarki służą raczej do przycinania płytek lub paneli o niewielkich rozmiarach. Niestety przy cięciu ich na małe kawałki istnieje ryzyko zniszczenia płytki.

Współcześnie produkowane przecinarki cechują się stosunkowo lekką wagą. Są również bardzo poręczne i proste w obsłudze, dlatego świetnie nadają się nawet do zastosowania domowego.

Przecinarki do glazury elektryczne

Elektryczne przecinarki do glazury cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Ich wspólną cechą jest stosunkowo wysoka precyzja wykonania i wyższe zaawansowanie technologiczne. Elektryczne urządzenia są bardzo chętnie wybierane przez profesjonalne zakłady remontowe, ale często zwracają na nie uwagę również indywidualni użytkownicy o bardziej zaawansowanych potrzebach.

Warto pamiętać, że przecinarka elektryczna to w dużej mierze urządzenie mobilne. Nawet większe urządzenia wyposażone są w specjalne kółka i uchwyty. Są zatem dość łatwe i wygodne w transporcie i obsłudze. Fakt, iż wykorzystywane są głównie przez fachowców, nie oznacza wcale, że nie można ich używać we własnym, domowym zakresie, np. przy remoncie mieszkania. Ich specyfika jak najbardziej na to pozwala.

Co więcej, przecinarka elektryczna może być wyposażona w szereg dodatkowych funkcji, które usprawniają i ułatwiają codzienną pracę z wykorzystaniem urządzenia.

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl