Niezbędne narzędzia każdego glazurnika

Niezbędne narzędzia każdego glazurnika

Glazurnik-specjalista czy majsterkowicz-amator, aby w sposób rzetelny wykonywać swoją pracę, musi zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Zobacz, czego nie może mu zabraknąć.

Przecinarka ręczna bądź elektryczna

Najważniejsze narzędzie dla każdego glazurnika to przecinarka. Stosowana jest zarówno ta ręczna, jak i elektryczna. Każdy rodzaj przecinarki ma swoje zalety. Przecinarka ręczna jest lekka, przez co zapewnia komfort pracy, gwarantuje także czyste cięcie. Co więcej, charakteryzuje się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Posiada dużą siłę nacisku, dzięki czemu można używać jej do przycinania nawet najtrwalszych materiałów. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne modele przecinarek ręcznych renomowanych firm, warto więc zajrzeć do naszej oferty. Przecinarka elektryczna natomiast znacznie skraca czas pracy glazurnika. Mimo większego rozmiaru charakteryzuje się dość niską wagą, jest więc bardzo łatwa do zapakowania i przetransportowania.

Paca glazurnicza

Kolejne narzędzie niezbędne glazurnikowi podczas pracy to paca glazurnicza. Służy ona do rozprowadzania zaprawy klejowej w sposób równomierny. Można zamiast niej użyć kielni lub szpachelki. Paca może mieć różną szerokość zęba. Przy jej kupnie warto zwrócić uwagę na to, aby każdy ząb był dwa razy większy od przewidywanej grubości zaprawy klejącej, bowiem tylko w ten sposób uzyskamy zbite i trwałe połączenie. Przy pracach glazurniczych najlepsze będą pace nierdzewne zębate. Glazurnik powinien posiadać także specjalną pacę gumową do spoinowania, która właściwie zaaplikuje fugę.

Szlifierka kątowa zamiast przecinarki

Przy pracach glazurniczych pomocna jest również szlifierka kątowa z tarczami diamentowymi. Kupuje się ją zamiast przecinarki elektrycznej. Posiada szereg zastosowań: służy do cięcia i szlifowania krawędzi oraz do nadawania płytkom różnego kształtu. Wykorzystuje się ją głównie przy pracach naprawczych w miejscach trudno dostępnych dla przecinarki.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl