Blog

Maszynki do cięcia płytek. Sprawdzeni producenci
Maszynki do cięcia płytek. Sprawdzeni producenci

Wykonanie idealnej powierzchni z glazury wymaga przede wszystkim umiejętności równego kładzenia płytek oraz dokładnego ich przecinania. Na pierwszy czynnik największy wpływ ma doświadczenie osób wykonujących daną pracę. Drugi zależy od użytego narzędzia. Jeśli chcesz wykańczać brzegi bez skruszenia materiału, musisz zainwestować w dobrą maszynę do cięcia. Jak to zrobić bez odpowiedniej wiedzy? Kieruj się marką.

czytaj całość »
Zasady ergonomii przy cięciu płytek
Zasady ergonomii przy cięciu płytek

Płytki znajdują szerokie zastosowanie podczas wykańczania mieszkań i domów, a także wielu przedsiębiorstw i innych przestrzeni użytkowych. Często zdarza się jednak tak, że produkty, które dostępne są w sklepie, mają inny rozmiar niż ten, który odpowiada potrzebom konkretnego użytkownika i przestrzeni, na której mają zostać położone. W takich sytuacjach niezbędne jest cięcie płytek. Taki proces musi być niezwykle staranny, aby efekt zadowolił właściciela mieszkania. O jakich zasadach ergonomii należy pamiętać podczas cięcia płytek?

czytaj całość »
Czym ciąć płytki o wysokiej twardości?
Czym ciąć płytki o wysokiej twardości?

Płytki o wysokiej twardości - chociaż może być to dla niektórych zaskoczeniem – to materiał wykończeniowy, który jest dość często stosowany podczas remontów mieszkań czy domów. Płytki takie pojawiają się również w punktach usługowych czy przemysłowych i to zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Zresztą nie ma się co temu dziwić, ponieważ są to naprawdę wytrzymałe płytki, które posiadają wiele pożądanych cech, szczególnie cenionych w miejscach, gdzie są one mocno eksploatowane. O ile samo klejenie takich płytek nie przysparza większych problemów, o tyle cięcie ich może nie być już takie łatwe. Czym zatem ciąć płytki o wysokiej twardości, aby rezultat takiego cięcia był zadowalający? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

czytaj całość »
Jak unikać odprysków przy cięciu płytek?
Jak unikać odprysków przy cięciu płytek?

Układanie samodzielne płytek nie musi być ani stresujące, ani kosztowne. W przypadku prac glazurniczych czy to wykonywanych przez fachowców, czy okazjonalnie przez domowe „złote rączki” największym problemem „do przeskoczenia” jest możliwie bezstratne cięcie płytek. Dziś podpowiemy jak uniknąć odprysków przy cięciu płytek? Jakie narzędzia dobrać w zależności od rodzaju płytek, na jakie będą podlegały montażowi.

czytaj całość »
Zastosowanie klinów przy poziomowaniu płytek
Zastosowanie klinów przy poziomowaniu płytek

Płytki należą do jednych z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych zarówno na wykończenie podłogi, jak i również ścian. Ich podstawową zaletą jest niebywała trwałość, której towarzyszy estetyka. Płytki można zamówić w bardzo różnych kształtach, o rozmaitych kolorach oraz fakturach. Mogą być gładkie, falowane, chropowate. Wszystko zależy od wizji projektanta, jednak choćby stosowanie płytek gładkich, w których miejscach się chodzi grozić może poślizgnięciem. 

czytaj całość »
Z jakich akcesoriów pomocniczych korzystają glazurnicy?
Z jakich akcesoriów pomocniczych korzystają glazurnicy?

Praca glazurnika wymaga skompletowania sporego ekwipunku pozwalającego mu podjąć się wykonania każdego typu zleceń. Narzędzia do glazury powinny być tak dobrane, aby umożliwiły glazurnikowi obróbkę różnego rodzaju „płytek". Akcesoria glazurnicze bez problemu poradzą sobie z cięciem, obróbką i układaniem terakoty, gresu, klinkieru, czy mozaiki szklanej. Prace te można wykonać zarówno narzędziami ręcznymi, jak i profesjonalnymi, nowoczesnymi elektronarzędziami. Zobaczmy więc, z jakich akcesoriów pomocniczych korzystają glazurnicy?

czytaj całość »
Jak działają łamaki do płytek?
Jak działają łamaki do płytek?

Przecinarka ręczna i przecinarka elektryczna to dwa najskuteczniejsze narzędzia do cięcia płytek. Ręczne przecinarki do płytek są wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu, ale można je stosować wyłącznie do prostych cięć. Elektryczne przecinarki wymagają natomiast więcej czasu na cięcie płytki, ale są znacznie precyzyjniejsze i pozwalają wyciąć dowolny kształt. Sprawdźmy, czym różnią się te dwa urządzenia i w jaki sposób działają.

czytaj całość »
Jak można wykonać łuki na płytkach ceramicznych?
Jak można wykonać łuki na płytkach ceramicznych?

Podczas wykładania ścian płytkami, glazurnik staje przed koniecznością wycięcia w nich łuków, by wnętrze ładnie się prezentowało. Wycięcie łuków dodaje elegancji pomieszczeniu. Nie jest to zadanie bardzo proste, bo wymaga wiele precyzji. Najpierw glazurnik wyznacza na płytkach linie cięcia. Musi to zrobić naprawdę dokładnie. Następnie specjalnym narzędziem docina każdą płytkę do łuku, szlifierką kątową. Zastosowanie frezarki Raimondi jest również dobrym rozwiązaniem, ponieważ urządzenie umożliwia łatwe dopasowanie płytek do kształtu pomieszczenia, więc łuki będą dobrze się prezentowały. 

czytaj całość »
W jakim celu fuguje się płytki? Spoinowanie bez tajemnic
W jakim celu fuguje się płytki? Spoinowanie bez tajemnic

Wybierając płytki do domu czy mieszkania zwracamy uwagę na ich funkcjonalność oraz kolorystykę. Często poświęcamy mnóstwo czasu, aby nasz wybór był jak najlepszy i aby płytki cieszyły nas swoim wyglądem. Nie możemy jednak zapomnieć, że równie świadomego wyboru musimy także dokonać, dobierając odpowiednią fugę. Oczywiście kolor fugi jest bardzo istotny, ale tak naprawdę pełni ona jeszcze inne role. Jakie? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba zrozumieć, w jakim celu w ogóle fuguje się płytki.

czytaj całość »
Jak dbać o przecinarkę do glazury, by służyła przez lata?
Jak dbać o przecinarkę do glazury, by służyła przez lata?

W kwestii dbania o przecinarkę do glazury wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki jest model urządzenia, które posiadamy. Każde z nich wymaga bowiem innego rodzaju pielęgnacji. Mimo zróżnicowania, które występuje między poszczególnymi odmianami przecinarek do glazury, istnieje jednak spektrum pewnych uniwersalnych wskazówek, które przydadzą się przy konserwacji każdego urządzenia tego typu. Prawidłowo traktowana przecinarka może służyć nawet dziesięć lat, więc warto jak najlepiej dbać o jej stan.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl