Jak wybrać klipsy do poziomowania płytek?

Jak wybrać klipsy do poziomowania płytek?

Klipsy do poziomowania płytek znacząco ułatwiają układanie płytek. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na parę kwestii albo skorzystać z alternatywnych rozwiązań, czyli podstawki do układania płytek czy krzyżyków dystansowych.

Dlaczego warto wybrać klipsy?

Klipsy wchodzą w skład systemu poziomowania płytek. To rozwiązanie redukuje czas pracy, a jednocześnie jest bardzo precyzyjne, umożliwia bowiem uzyskanie równej powierzchni i zapobiega zmianie położenia płytek podczas twardnienia kleju. Klipsy będą szczególnie pomocne przy układaniu dużych kafelków. Warto pamiętać, że im większa płytka, tym wymagana jest większa precyzja.

Czym się kierować przy wyborze klipsów?

Klipsy do płytek mają pomóc w ustawianiu kafelków względem siebie. Jeśli pierwsza zostanie ułożona równo, kolejne również. Układanie płytek nie jest łatwą sprawą, dlatego bezpiecznie jest najpierw przećwiczyć to na powierzchni, która będzie mniej widoczna, np. w garażu albo od razu przekazać pracę w ręce fachowców. Klipsy do poziomowania muszą dociskać płytkę do podstawki, być wykonane z miękkiego tworzywa, ale zarazem twardego i sztywnego. Należy wybierać je zgodnie z adnotacją podaną przez producenta, istnieje bowiem kilka rozmiarów klipsów przeznaczonych do płytek o różnej grubości. Do nich należy zakupić klej, który musi być bardzo mocny i wytrzymały, co ułatwi nam pewniejsze układanie płytek. Warto zaznaczyć, że klipsy służą do jednorazowego użytku, dlatego kupując cały system poziomowania płytek, należy dokupywać je później osobno do zestawu. Czasem klipsy do poziomowania mogą być niepraktyczne przy układaniu płytek na ścianie, wówczas lepiej sprawdzi się podstawka do układania płytek. Przy układaniu płytek podłogowych zamiast klipsów można użyć tańszego rozwiązania, ale mniej skutecznego, czyli krzyżyków dystansowych.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl