Klipsy do płytek — jak wybrać?

Klipsy do płytek — jak wybrać?

Klipsy do poziomowanie płytek są bardzo przydatne podczas układania dużych kafelków. Warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę wybierając klipsy do płytek.

Dlaczego warto stosować klipsy do płytek?

Klipsy to jeden z istotnych elementów systemu poziomowanie płytek. Jest to rozwiązanie, które pozwala skutecznie zredukować czas pracy, a równocześnie jest bardzo precyzyjne, ponieważ pozwala na uzyskanie równej powierzchni i przeciwdziała zmianom położenia płytek podczas twardnienia kleju. Klipsy do płytek są szczególnie przydatne podczas układania dużych kafelków. Warto przy tym pamiętać, że im większa płytka, tym wymagana jest większa precyzja.

Z czego składa się system poziomowania płytek?

Systemy poziomowanie płytek dostępne są u wielu producentów na rynku. Wszystkie składają się z kilku kluczowych elementów, tj. klipsów działających jak podstawki pod płytki oraz klinów, które dociskają płytkę do podstawki. Elementy te są wykonane z miękkiego tworzywa, które nie uszkodzi powierzchni płytek, a jednocześnie jest na tyle sztywne i twarde, by równoważyć siły działające na naroża płytek podczas poziomowania. Bardzo ważnym elementem, który najczęściej nie wchodzi w skład zestawu, ale musi być użyty podczas wykonywanych prac, jest specjalny klej. Klej ten jest mocniejszy od standardowego i zapewnia pewne ustawienie płytek.

Jak należy używać klipsów do kafelków?

Stosowanie klipsów do płytek wiąże się z koniecznością uwzględnienia kilku ważnych zasad:

  • Pierwszą płytkę trzeba ułożyć i wypoziomować przy pomocy poziomicy. Dopiero pod jej krawędzie w odległości 4-8 cm od narożnika wprowadzamy klipsy.
  • Na klipsach układane są kolejne płytki. Klipsy dokłada się pod krawędzie zewnętrzne.
  • W otwory w klipsach przy połączeniach dwóch płytek wprowadza się kliny, delikatnie dociskając płytki do podstawek klipsów. W ten sposób całość jest wypoziomowana zgodnie z poziomem pierwszej ułożonej płytki.
  • Po wyschnięciu kleju klipsy należy wyłamać. Podstawki zostają pod płytkami, a fragment klipsa z klinem odpada.
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl