Jakie narzędzia okazują się niezbędne przy układaniu płytek?

Jakie narzędzia okazują się niezbędne przy układaniu płytek?

Jedną z popularniejszych prac wykończeniowych jest układanie płytek. Za zadanie to biorą się nie tylko profesjonalni glazurnicy, ale również amatorzy. Efekt jest niestety taki, że niedociągnięcia i braki widać już na pierwszy rzut oka. Aby dobrze ułożyć płytki, trzeba posiadać doświadczenie i wprawne oko. Warto także wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który pomoże w prawidłowym wykonywaniu prac. W jakie narzędzia powinien być wyposażony profesjonalny glazurnik?

Sprzęt do przeprowadzenia pomiarów

Układanie płytek jest sztuką. Aby efekt końcowy był idealny, fachowiec oprócz wiedzy powinien posiadać narzędzia, które skrócą czas potrzebny do zakończenia projektu oraz pomogą w perfekcyjnym wykonaniu zadania. Podstawową kwestią w przypadku kładzenia glazury jest odpowiednie wypoziomowanie płytek, do czego niezbędne jest wykorzystanie systemu poziomowania płytek wraz z odpowiednimi klinami do poziomowania i klipsami do płytek. Istotne są także mierniki kątów oraz miarki, które pozwolą zaplanować całe ułożenie oraz ewentualne docięcia. Precyzyjne ułożenie płytek ułatwia również zastosowanie lasera dla glazurników.

 

Przecinarki, tarcze, wiertła – sprzęt dla glazurnika

Jednymi z najważniejszych narzędzi dla każdego glazurnika są ręczne i elektryczne maszynki do płytek.  Dzięki dużej sile nacisku maszyny do cięcia glazury radzą sobie z przycinaniem nawet bardzo twardych płytek.  Rodzaj obrabianego materiału ma wpływ na dobór tarczy – istotne jest także, czy proces będzie wykonywany na sucho, czy na mokro. Do wywiercenia w płytce otworów, niezbędne jest użycie diamentowych wierteł, które zmniejszają niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałej części płytki. Ponadto glazurnik powinien posiadać elektryczną mieszarkę do mieszania zaprawy klejącej, pace zębate i gumowe do prawidłowego nałożenia zaprawy i fugowania oraz krzyżyki i kliny, które zapewniają zachowanie  równych odległości między płytkami.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl