Jak dobrać koło tnące do przecinarki?

Jak dobrać koło tnące do przecinarki?

Koło tnące to „serce” każdej ręcznej przecinarki. Nieodpowiedni dobór koła do maszyny lub też jego wątpliwa jakość może skutkować obniżeniem jakości oraz wydajności w przebiegu prac. W tym artykule podpowiemy, na jakie cechy należy zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego koła tnącego do przecinarki.

Wybór koła tnącego — co musisz wziąć pod uwagę?

Przecinarka ręczna, określana również mianem gilotyny, to podstawowe urządzenie do cięcia glazury. Najważniejszym elementem każdej przecinarki jest specjalne koło tnące, które wykonuje płytkie i proste nacięcia, umożliwiając w ten sposób łatwe i precyzyjne przełamanie płytki wzdłuż wyznaczonej linii.

Dobór odpowiedniego koła zależy przede wszystkim od specyfiki materiału, z jakim planujemy pracować. Istotną kwestią jest jego grubość i twardość. Jedne maszynki doskonale radzą sobie z materiałami delikatnymi i stosunkowo cienkimi, inne z kolei przeznaczone są do solidnych materiałów o sporej grubości. To pierwsza kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Zastosowanie nieodpowiedniego rodzaju kół może znacząco utrudnić pracę, a nawet doprowadzić do niepotrzebnych strat materiału. Trzeba też zwrócić uwagę, do jakich maszyn do cięcia glazury dedykowane jest dane koło tnące. Odpowiednie dopasowanie jest kluczowe dla sprawnej pracy urządzenia.

Kluczowe znaczenie ma zastosowanie odpowiedniej średnicy kółka, która również wynika od specyfiki materiału. Stosowanie jednej średnicy do różnych materiałów jest niewskazane, szczególnie przy profesjonalnych realizacjach. Ceramika to bardzo szeroka grupa produktów, począwszy od płytek ceramicznych, poprzez gres, glazurowaną kamionkę itd. Różne są także rodzaje wykończeń ich powierzchni, np. szkliwione, polerowane, glazurowane itp. Jeśli zależy nam na precyzyjnym i sprawnym cięciu, należy korzystać z kółek o odpowiednio dobranej średnicy. W ten sposób zapewnimy sobie najlepszą relację między jakością a wydajnością pracy.

Najważniejsze właściwości kół tnących

Koła tnące powinny wyróżniać się określonymi właściwościami, które wpływają na sprawność ich działania oraz żywotność. Warto zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, gdyż od tego zależy ich odporność na ścieranie i trwałość.

Gwarancją wysokiej jakości kół tnących jest wybór modelu od sprawdzonego producenta. Takie produkty dostępne są w naszym asortymencie. Zapewniamy szeroki wybór produktów, które przeznaczone są do różnych zastosowań, w tych najbardziej wymagających. Odpowiednio dobrane koło tnące pozwoli zrealizować pracę szybko i precyzyjnie.

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl