Jak często wymieniać koła tnące w przecinarce?

Jak często wymieniać koła tnące w przecinarce?

Przecinarka Jest narzędziem niezbędnym w wielu pracach. Umożliwia nam ona równe cięcie płytek oraz innych materiałów, nawet takich o dużej twardości. Wyróżnić możemy przecinarki ręczne oraz przecinarki elektryczne. Zarówno jedne, jak i drugie mogą nam posłużyć w różnych pracach, jednak musimy pamiętać o tym, iż koło tnące w przecinarce będzie z używało się w miarę eksploatacji urządzenia. Warto więc wiedzieć, kiedy należy je wymienić, by maszyna działa dobrze cały czas.

Przecinarka - narzędzie niezbędne w wielu pracach

Przecinarka jest urządzeniem, które jest niezbędne zarówno w niewielkich pracach domowych, jak i większych pracach budowlanych. Wyróżnić możemy dwa typy przecinarek - przecinarkę ręczną oraz przecinarkę elektryczną. Pierwszy rodzaj cechuje się niewielką wagą oraz kompaktowym rozmiarem, dzięki czemu z łatwością przeniesiemy urządzenie w miejsce pracy. Z kolei przecinarka elektryczna jest większa, jednak pozwala nacinanie elementów z dużą intensywnością, bez obawy, że urządzenie przegrzeje się lub zabraknie mu mocy.

Wymiana koła tnącego w przecinarce

Jeżeli chcemy by koło tnące, jak i cała przecinarka służyły nam jak najdłużej, powinniśmy dbać o sprzęt należyty sposób. Koło tnące ma za zadanie nadciąć płytkę lub inny materiał tak, aby umożliwić później rozdzielenie materiału na mniejsze części. Dlatego też koła przecinarki są stworzone z odpornego na ścieranie materiału. By przedłużyć żywotność koła tnącego, powinniśmy pamiętać o jego każdorazowym czyszczeniu po skończeniu prac oraz o odpowiedniej konserwacji. Jednak jak wiadomo, z czasem ten element będzie wymagał wymiany. Jak ocenić, w którym momencie należy wymienić kółko tnące? Zauważymy to po jakości wykonanego nacięcia. Jeżeli zauważymy trudności z wykonaniem równej oraz nieposzarpanej linii, może to świadczyć o tym, że czas na wymianę koła tnącego. Jak bowiem wiadomo, wysoka jakość nacięcia jest kluczowa, jeżeli chcemy, by płytki miały równe krawędzie.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl