Czym się kierować przy wyborze ręcznej maszynki do cięcia płytek?

Czym się kierować przy wyborze ręcznej maszynki do cięcia płytek?

Układanie płytek bez ich odpowiedniego cięcia jest praktycznie niemożliwe. Wie o tym każdy profesjonalny glazurnik. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej maszynki do ręcznego docinania płytek. Wybór takich urządzeń jest jednak spory i czasem ciężko wybrać najlepsze rozwiązanie. Właśnie dlatego chcemy dziś podpowiedzieć, na co zwracać uwagę i czym się kierować wybierając ręczną maszynkę do cięcia płytek.

Maszynki do cięcia płytek

Wspomnieliśmy już, że maszynka do przecinania płytek to nieodzowny atrybut każdego glazurnika. Nie ważne, czy kładziesz płytki profesjonalnie, czy raczej chcesz zrobić to jednorazowo w swoim domu, maszynka taka będzie Ci niezbędna.

Pozwala ona precyzyjnie dociąć praktycznie każdą płytkę do wymaganego kształtu. Dzięki odpowiedniej sile nacisku urządzenie takie poradzi sobie również nawet z bardzo twardymi płytkami. Zatem pamiętajmy, że przecinarki do glazury to sprzęt bardzo ułatwiający pracę i mocno ją przyspieszający.

Na co zwracać uwagę?

Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę, wybierając maszynkę do cięcia glazury? Najważniejszą zasadą jest to, aby dobrać urządzenie do potrzeb. Tutaj pierwszą sprawą jest wielkość płytek, jakie chcemy ciąć. Maszynki mają różną wielkość, zatem należy je dobrać, do tego, jakich rozmiarów płytki będziemy przecinać i co z tym związane, jak długie jest samo cięcie. Istotny jest także nóż maszynki a dokładniej jego średnica. Pamiętajmy jednak, że nóż możemy zawsze wymienić na taki, jaki będzie nam potrzebny.

Warto również zwrócić uwagę na ciężar maszynki. Z jednej strony im lżejsza, tym łatwiej ją przenosić, ale z drugiej strony ciężka maszynka niweluje występowanie przypadkowych jej ruchów względem podłoża. 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl