Producent
Cena
-
od
do
Narzędzia do płyt wielkoformatowychh
Co zrobić, gdy płytki, mające posłużyć np. za parkiet, są bardzo duże? Z pomocą w tego typu realizacjach przychodzą narzędzia do płyt wielkoformatowych. Pozwalają one nie tylko uzyskanie pożądanego kształtu i rozmiaru, ale także znacznie ułatwiają pracę operatora obsługującego taką maszynę. Dzięki wykorzystaniu tego typu maszyn cięcie glazury jest nie tylko łatwe, ale także dokładniejsze i znacznie szybsze. W naszym sklepie zaopatrzą się Państwo w nowoczesne maszyny do cięcia glazury. Płytki i kształtki podłogowe można obrabiać za pomocą narzędzi ręcznych oraz zasilanych energią elektryczną.
Wydajne narzędzia do spieków kwarcowych
Narzędzia do spieków kwarcowych oraz innych materiałów o znacznej twardości, powinny odznaczać się wydajnością i trwałością. Wybierając asortyment do naszego sklepu z artykułami do obróbki i układania glazury, zadbaliśmy o to, aby znalazły się w nim tylko sprawdzone i pewne narzędzia, pochodzące jedynie od uznanych producentów. Elektryczne przecinarki lub ręczne maszynki do cięcia płytek we wszystkich formatach to podstawowe wyposażenie profesjonalnych zakładów oraz ekwipunek niezbędny przy prostych pracach w domu.
Narzędzia przeznaczone do obróbki płyt wielkoformatowych
W ofercie sprzedażowej znajdą Państwo również duży wybór akcesoriów niezbędnych do obróbki glazury, w tym przystawki do polerowania powierzchni, służące do podniesienia funkcjonalności szlifierki kątowej. Oferujemy przystawki do szlifierek kątowych, które można dopasować do dowolnej obróbki glazury, zarówno pod względem kształtu, jak i faktury.
Katalog naszej firmy to także takie przydatne produkty do wykonywania prac glazurniczych jak między innymi: stoły modułowe, szyny, łamaki do płytek czy też systemy poziomowania Raimondi i systemy do przenoszenia dużych płyt.
Obliczanie liczby potrzebnych płytek
Przyjmuje się, że płytki wielkogabarytowe są wygodniejsze w układaniu, ponieważ ich montaż wymaga mniejszej liczby spoin niż w przypadku mniejszych modeli. Niezależnie od wielkości płytek przed przystąpieniem do pracy konieczne jest precyzyjne obliczenie ilości materiału.
Wykonawca robót w pierwszej kolejności ustala liczbę całych płytek w rzędzie oraz szerokość płytek cząstkowych, jeśli będą one potrzebne. Dzięki temu już na wstępnym etapie pracy może przygotować tarcze do gresu i inne potrzebne akcesoria.
Rozkład płytek wielkogabarytowych w układzie prostym i skośnym
Płytki o standardowych wymiarach oraz wielkogabarytowe można montować w układzie prostym lub skośnym. Ustalenie liczby potrzebnych płytek w jednym rzędzie i liczby rzędów odbywa się poprzez podzielenie wymiarów pola układanej posadzki przez ustalony moduł podziału. Obliczenie modułu podziału różni się w zależności od zastosowanego układu płytek.
W układzie prostym moduł podziału oblicza się następująco: do wymiarów boku płytki należy dodać szerokość jednej spoiny. W przypadku skośnego układu glazury, czyli usytuowania płytek pod kątem 45 stopni w stosunku do osi pomieszczenia, moduł podziału oblicza się dwuetapowo. Tak jak w układzie prostym sumuje się długość boku płytki i szerokość spoiny, następnie uzyskany wynik mnoży się przez liczbę 1,41.
Przykład obliczeń pomocnych w rozplanowaniu posadzki
Załóżmy, że pomieszczenie ma szerokość 290 cm, co daje 2900 mm, wymiary płytki to 300 na 300 mm a szerokość spoiny to 3 mm. Moduł podziału stanowi sumę boku płytki i szerokości spoiny, jest to zatem w tym przypadku 303 mm. Płytki będą układane w układzie prostym. Liczbę płytek w rzędzie w układzie prostym oblicza się poprzez podzielenie liczby 2900 przez 303 mm — otrzymujemy 9 całych płytek i 173 mm wolnej przestrzeni, w której należy umieścić płytki cząstkowe.
Liczbę rzędów płytek ustala się, dzieląc długość pomieszczenia (przypuśćmy, że ma ono 357 cm) przez moduł podziału. W analizowanym przypadku iloraz długości pomieszczenia i modułu podziału (3570 mm / 303) wynosi 11 i 237 mm, zatem posadzka będzie składała się z 11 rzędów całych płytek, a szerokość płytek cząstkowych wyniesie 237 mm.
Planowanie położenia płytek i spoin pozwala przejść do kolejnych etapów pracy, która szczególnie w przypadku dużych gabarytów płytek, będzie przebiegać znacznie sprawniej i bezpieczniej, dzięki stosowaniu przecinarek elektrycznych Raimondi i innym specjalistycznych narzędzi.
PRZYSTAWKA NA SZLIFIERKĘ KĄTOWĄ DO SZYNY RAIZOR RAIMONDI
PRZYSTAWKA NA SZLIFIERKĘ KĄTOWĄ DO SZYNY RAIZOR RAIMONDI
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
SYSTEM DO PRZENOSZENIA DUŻYCH PŁYT 340x160 SIGMA KERA-LIFT ART.1A4
KERA-LIFT
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
SYSTEM DO PRZENOSZENIA DUŻYCH PŁYT 340x160 SIGMA KERA-LIFT ART.1A5
KERA-LIFT
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
SYSTEM DO PRZENOSZENIA DUŻYCH PŁYT EASY MOVE ART.432EM04TA
Easy move
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
SYSTEM DO PRZENOSZENIA DUŻYCH PŁYT EASY MOVE ART.432EM04TB
Easy move
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
URZĄDZENIE DO ZBLIŻANIA DO SIEBIE PŁYT RAIMONDI CLOSER PLUS ART.185DALMK2
CLOSER PLUS
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Wózek do płyt Wielkformatowych RAIMONDI CAM ADV art.169CMLUN
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
ZESTAW DO CIĘCIA DUŻYCH PŁYT RAIMONDI RAIZOR ART.433CRR
RAIZOR
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
ZESTAW DO CIĘCIA DUŻYCH PŁYT SIGMA KERA-CUT EXT 332 CM ART.8AE2
KERA-CUT 332
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
ZESTAW-STOJAK SIGMA KERA-LIFT DO PRZEWOŻENIA PŁYT DUŻYCH FORMATÓW ART.421
KERA-LIFT
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni