Zasady działania wibratorów rolkowych

Zasady działania wibratorów rolkowych

Wibratory przemysłowe wykorzystuje się w specjalistycznych dziedzinach, w których potrzebne są specjalistyczne urządzenia. Należą do nich takie dziedziny jak produkcja przemysłowa, budownictwo, czy magazynowanie materiałów sypkich. Wibratory znacznie usprawniają pracę, często rozwiązując wiele problemów technicznych. W ofercie jest wiele urządzeń najwyższej jakości, renomowanych producentów.

Jak działa wibrator przemysłowy?

Działanie wibratora polega na generowaniu bardzo szybkich drgań, które wpływają na otoczenie. Efekt jest zależny od rodzaju wybranego wibratora, a także od tego, jaka jest jego konstrukcja. Bardzo ważnym parametrem pracy wibratorów jest to, że możemy dostosować moc i częstotliwość ich drgań do wykonywanego zadania. Dzięki temu możemy w łatwy sposób kontrolować jego pracę bez obaw, że   ulegnie uszkodzeniu.

Rodzaje wibratorów:

Na rynku dostępnych jest wiele różnych wibratorów. Każdy z nich ma inną funkcję, działanie i specyfikę pracy. Podstawowym rozróżnieniem maszyn elektrycznych jest ich podział na wibratory pneumatyczne i elektryczne. Najczęściej charakteryzuje je podobny efekt pracy, ale w przypadku wibratorów pneumatycznych nie jest generowana iskra, przez co są wykorzystywane w tych dziedzinach, w których istnieje realne ryzyko wzniecenia pożaru, jak np. silos zbożowy.  

Poza tym rozróżniamy 4 różne typy wibratorów: tłokowe, turbinowe, kulkowe, oraz rolkowe. W większości z nich umieszczona jest specjalna kulka, która odpowiada za generowanie drgań. W przypadku wibratora rolkowego kulę zastępuje rolka, jednak efekt pozostaje praktycznie ten sam.

Zastosowanie wibratorów:

Wibratory znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu, przez co są urządzeniami wszechstronnymi i uniwersalnymi. Wibratory możemy spotkać w silosach, wagach przemysłowych,  czy przenośnikach taśmowych. Są także wykorzystywane przy transporcie materiałów wilgotnych, które mają tendencję do zbrylania, czy do rozbijania powstałych, zbitych brył.

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl