Jakimi narzędziami należy ciąć spieki kwarcowe?

Jakimi narzędziami należy ciąć spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe, to podobnie jak marmur, granit, czy konglomerat są materiałem często używanym w zakładach kamieniarskich. Są bardzo trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Co to są spieki kwarcowe?

Mając na uwadze skład, spieki kwarcowe to mieszanina naturalnych minerałów, jednak nie występują one w naturalny sposób w środowisku. Ten materiał powstaje w wyniku zmieszania, a potem sprasowania wielu minerałów, takich jak: skał granitowych, piasku kwarcowego, iłów łupkowych i pigmentów ceramicznych. Tak uformowana formuła poddawana zostaje utwardzeniu i wypalaniu w piecach hybrydowych. Skład spieków kwarcowych ma bezpośredni wpływ na ich właściwości, czyli odporność na zabrudzenia i mechaniczne uszkodzenia. Mając na względzie wymienione cechy, spieki kwarcowe są interesującym wyborem dla popularnego marmuru czy granitu. Na uwagę zasługuje też to, że są one w pełni ekologiczne, gdyż nie zawierają sztucznych składników.

Jakich narzędzi używać przy cięciu spieków kwarcowych?

Spieki kwarcowe, zanim zostaną zamontowane, na podłodze, meblach czy elewacji domu muszą być dokładnie przycięte. Przy wykonaniu takiej czynności liczy się nie tylko precyzja, ale również fachowe narzędzia do cięcia spieków. Potrzebny sprzęt można nabyć w sklepie glazurnik-narzędzia.pl.  Należy pamiętać, że obróbka tak twardego materiału nie jest prostą czynnością, dlatego warto montaż i docięcie płyt zostawić  specjalistom. Narzędzia wykorzystywane do cięcia to piły kamieniarskie,  wyposażone w specjalne tarcze, przecinarki listwowe i nożyki. Specjalistyczne firmy posiadają odpowiednie pomieszczenia oraz maszyny, dzięki czemu mogą oferować kompleksową usługę. Przycinanie można wykonywać na sucho lub przy wykorzystaniu wody. Fachowiec dokona odpowiedniego wyboru najlepszego sposobu cięcia, tak aby nie doprowadzić do pęknięcia płyty oraz tak, aby odpad był jak najmniejszy. Po wykonaniu cięcia należy dokonać wyszlifowania krawędzi. Tak przygotowany materiał można  instalować w wybranym miejscu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl