3 zalety tarczy do gresu Żbik

3 zalety tarczy do gresu Żbik

W przypadku prowadzenia prac glazurniczych niezwykle istotne jest stosowanie sprawdzonych narzędzi i elektronarzędzi, zapewniających nie tylko komfortowe układanie płytek i terakoty, ale też wysoką jakość wykończenia powstałych powierzchni. Dawniej do cięcia glazury stosowano różnego rodzaju „rysików” co niestety nie dość, że powodowało wyszczerbienia w płytkach, to generowało duże straty materiału. Dlaczego warto stosować do obróbki glazury tarcz diamentowych Żbik?

Zaleta pierwsza — precyzja cięcia

W pracach glazurniczych liczy się precyzyjna obróbka każdego rodzaju płytki, terakoty, gresu, klinkieru czy mozaiki szklanej. Stosując ręczne narzędzia do cięcia nie tylko narażamy się na duże straty materiałowe, ale również na mało estetyczne wyszczerbienia, czy też konieczność dodatkowej obróbki krawędzi narzędziami szlifierskimi. To zaś powoduje zarówno wzrost kosztów wykonania usługi, jak i wydłużenie terminu zakończenia prac. Im twardszy bowiem materiał, tym większej siły potrzeba by przyciąć płytkę na miarę. Szczególnie trudny w obróbce bywa gres. Jego niewątpliwą zaletą jest mała absorpcja wody i wysoka wodoodporność i wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne, ale też przez to trudność w cięciu.

Zaleta druga — możliwość cięcia na mokro i sucho

Tarcze do gresu Żbik mogą być używane do cięcia dużych powierzchni gresowych z wykorzystaniem pił tnących na mokro. W przypadku gresu nie da się bowiem go ani uciąć nożem szklarskim, ani łamać jak szkła używając rysika. W zależności od twardości gresu tarcze Żbik mogą być używane do cięcia na mokro i na sucho co znacznie zmniejsza koszty wykonania prac glazurniczych niwelując konieczność posiadania kilku rodzaju tarcz do obróbki płytek.

Zaleta trzecia — brak konieczności częstego ostrzenia

Wiadome jest, że nic nie jest wieczne — poza tarczami Żbik. To noże szlifierskie o niespotykanej dotąd żywotności. Są one nie tylko nie „do zdarcia”, ale także odporne na uszkodzenia, wyszczerbienia co pozwala sprawdzić się im, nawet w najcięższych pracach, polegających na konieczności cięcia dużych i grubych płyt z gresu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl